V sobotu 5.11. jsme s Any byli přihlášené na MVP v Praze Letňanech. Celou dobu jsem přemýšlela, jestli vůbec na tu výstavu pojedeme, neboť nám zrovna na tento den vyšla oslava narozenin a já spíše potřebovala připravovat věci na večer. Any jsem hlásila do třídy pracovní, ale bohužel pracovní certifikát byl vystaven den po druhé uzávěrce, Any automaticky spadla do třídy otevřené.
Páníčka jsme tedy tentokrát nechali doma, na přípravu a my s Any vyjeli směr Letňany. Bohužel, se nám v kruhu nedařilo, Any prostě neměla svůj den, nechtěla se prezentovat, neběhala a ani mi nestála v postoji. Panu rozhodčímu RNDr. Petru Dvořákovi se moc líbila, ale bohužel díky té prezentaci, nás musel ohodnotit V3/4. Posudek: středně silná fena, dobrých proporcí, korektní v postoji i pohybu.
 

 

 

                                                                                

Dnes už od rána je náš velký den, jelikož naše princeznička Agnes slaví 5té narozeniny. Našim velkým přáním je jen to, aby jí zdravíčko sloužilo jako do dnes a svojí společnost nám dělala ještě dlouhá léta! Je to skvělá fenka, má úžasnou povahu, no prostě je to naše láska šedivá :-)))
Tak že, Agnesko, hodně, hodně zdravíčka a let s námi!
 

Jsme tu s další aktualitkou ;-) 17. září jsme vyrazili do Brna na Moravskoslezskou národní výstavu psů a naše Any nastoupila do mezitřídy, kde ze tří fen získala ocenění V1, CAC! Posuzoval nás Slovinec a bohužel se nám nepodařilo přelouskat posudek, který nám byl zapsán. Tak tentokrát to bude bez posudku. Fotky opět přidáváme na rajce.net a shlédnout je můžete zde:http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2011-09-17_Moravskoslezska_narodni_vystava_psu_Brno/#
Další naší horkou novinkou je to, že jsem konečně dnes vyzvedla, Any, Certifikát práce!
A abych nezapomněla, náš bráška "Oříšek" má nové a moc pěkné ;-) internetové stránky: http://vymarsky-ohar-kratkosrsty.com

 

Tak po dlouhé odmlce jsme tu opět s horkou aktualitkou a to že jsme se včera s Any, 11.9.2011 zúčastnili Mezinárodní klubové výstavy v Ohradě.
Počasí bylo slunečné, rtuť teploměru přesahovala 30C, bylo neskutečný horko! Výstava se konala v zámeckém parku, kde byl krásný rozlehlý rybník, kde byla možnost ty naše čtyřnohý miláčky osvěžit! Jako vždy byla účast hojná! Any nastupovala poprvé do mezitřídy, kde měla konkurenci 14 fen.
Pan rozhodčí MVDr. Šimek, který nás posuzoval a mimo jiné se mu Any velmi líbila, zadal Any výbornou a my se mohli zúčastnit výběru fen o CACe.
S velkým potěšením, byla naše Any vybrána za vítěze a ze 14 fen si odnášela krásné ocenění V1, CAC a tím započala českého šampiona!
Krásný posudek, který Any získala: výška 63cm, chrup úplný, barva oka jantar, ušlechtilá fena, středně silné kostry, výborného rámce, výborně utvářená hlava, pevný hřbet, výborné zauhlení, tlapa uzavřená, chody prostorné, pevná v povaze V1, CAC.

Dále musíme pogratulovat našim bráškům a to Arťáskovi(Arthur The King Arteniké), který si v mezitřídě v konkurenci 9 psů vyběhal taktéž V1, CAC a Oříšek (Arrow From Heaven Arteniké) ve třídě mladých, v konkurenci 14 psů res. CAJC! Velká gratulace!
Všichni jsme čekali do závěrečných soutěží a pak na konec proběhlo společné foto.
Na fotky se můžete podívat zde:http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2011-09-11_Mezinarodni_klubova_vystava_Ohrada#

 

A opět jsme tu s novinkou výstavní :-))) Tento víkend 21.-22.5.2011 se konala Národní a Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích.
Nemilé překvapení nás čekalo u přejímky psů, kde naše katalogové číslo nebylo k dohledání na sobotu, ale na neděli. Byla jsem přesvědčena, že účast byla hlášená na sobotu. Ale po dohledání přihlášky se opravdu potvrdilo, že účast máme hlášenou na neděli, na Mezinárodní výstavu.
No ale představa, že vše zase táhneme k autu a druhý den bychom to měli dát znovu, byla šílená a tak mi nezbylo nic jiného, než pani požádat o zaregistrování z neděle na sobotu. Naštěstí byla tak ochotná, že vše papírově vyřídila a my se mohli v klidu odebrat k našemu kruhu!
Celý den počasí bylo slunečný a teploty se vyšplhaly až ke 30C! Tak že jsme se i opálili :-)
Náš kruh posuzoval pan Brabletz, kdo na výstavě byl a měl možnost shlédnout jeho posuzování ví, že nebylo lehké jen tak získat CAJC,CAC, několik psů bylo sice ohodnoceno známkou nejvyšší V1, ale bez zadání titulu! O to více nás potěšilo, že Angel Tear ve třídě mladých si vyběhla krásné ocenění V1, CAJC a tím se zároveň stala
JUNIOR ŠAMPION ČR!!! Tím jsme úspěšně uzavřeli třídu mladých!
Zároveň i náš bráška Arthur The King se zúčastnil výstavy a v obou dnech se stal vítězem mladých, moc gratulujeme!!!

Angel Tear Arteniké získala posudek: hlava typická, skus nůžkový, výborná horní linie, končetiny dobře zaúhlené V1, CAJC

Na fotky z Litoměřic ze soboty se můžete podívat zde: http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2011-05-21_NVP_Litomerice/#NVP_Litomerice_081.jpg

 

       Angel Tear Arteniké 1. rok        

                                             

Přicházíme s další horkou aktualitkou, opět po stránce výstavní.
14.5.2011 jsme se zúčastnili MVP v Letňanech, kde naše Any nastoupila do třídy mladých. V této třídě získala ze 3 fen ocenění V1 CAJC  a ještě, abychom o malinko přidali, tak si zaběhala i se svým bráškou Arťáskem o nejlepšího mladého psa, kde se stala vítězem a získala vítěze mladých. Moc bychom chtěli pogratulovat i Arťáskovi k ocenění V1 CAJC a naší královničce Eliz, která opět zabodovala ve třídě šampiónů!
Na fotky se můžete podívat zde: http://agnesovci.rajce.idnes.cz/MVP_Letnany_14.5.2011

Výmarské ohaře posuzoval pan RNDr. Petr Dvořák a Any od něj získala krásný posudek: výška 64cm, chrup úplný, skus nůžkový, oko jantarové, souměrně stavěná fena ušlechtilých proporcí, mladá fena, dobré zaúhlení, stand. osrstění, výborně předvedena! NEJLEPŠÍ MLADÝ!
A ještě abychom nezapomněli, dnes 16.5.2011 slaví Angel Tear Arteniké 1. rok svého života! Přejeme jí hlavně hodně zdravíčka a ať jí ten její temperament vydrží ještě hodně a hodně dlouho ♥♥♥

 

 

O víkendu, v sobotu 7.5.11 jsme se jeli podívat na Speciální výstavu výmarských ohařů, která probíhala v zámeckém parku Červený Hrádek. Kde byla nahlášená Any do třídy mladých. Zároveň nám opět dělali společnost Modrovi, který měli Arťase nahlášeného taktéž do třídy mladých. Klubový výstavy máme moc rádi, neboť vždy probíhají v příjemném prostředí zeleně. A jelikož předpověď slibovala slunečné počasí s dosti vysokými teploty, snažili jsme se zakotvit s našimi čtyřnohými miláčky pod nějaký velký strom, kde bude po celý den chládek. 
K velké radosti opět po dlouhé době, byla ta možnost se vidět s Raduškou a Arwenkou, která se přijela také zúčastnit klubové výstavy ve třídě mladých. A ještě aby toho nebylo málo, po delší době nás čekalo i přivítání Dáši s Eliz, která se přijela prezentovat do třídy šampionů!
Ve třídě mladých u fen posuzoval pan František Kaplan. Any v této třídě nastoupila v konkurenci 10 fen a získala krásné ocenění V1 CAJC! Páníčkové měli obrovskou radost, jelikož jsme si odváželi krásný pohárek! Zároveň gratulujeme Arťáskovi, který si taktéž vyběhal ve třídě mladých psů v konkurenci 6 psů krásné ocenění V1 CAJC a byl vítězem mladých! A samozřejmě i velká gratulace pro Eliz, naší maminku, která si ve třídě vítězů vyběhala krásné ocenění res.CAC, jsme na ni hrdi!
Posudek Angel Tear Arteniké: Fena středně silné kostry, výrazný samčí typ, ve výstavní kondici, typická hlava, suchý krk, rovný pevný hřbet, dobrá záď, výrazné předhrudí, hluboký prostorný hrudník, úhlení hrudníku a pánevních končetin korektní, dobrá mechanika pohybu, standardní osrstění V1 CAJC!
Všem děkujeme za super strávený úspěšný den!

 

30.4.11 - Na Praze - západ, v Holích probíhali dne 30.4 2011 jarní zkoušky vloh, kam jsme se s Any také přihlásili. Sraz byl do 8h ranní v myslivně. Celkem se ke zkouškám přihlásilo 11 ohařů, z kterých 2 odstoupili. Pevně jsme věřili, že Any zkoušky zvládne, neboť její hyperaktivita na poli, nemá konců a musím upřímně říct, že je moc šikovná. Je jí úplně jedno jestli má vyhledávat v kopřivách, roští nebo v trní, jde do všeho :-))) a má opravdu neskutečnou výdrž! Je radost s ní pracovat! Tak že abychom se vrátili ke zkouškám, ohaři byli rozděleny do dvou skupin. V naší skupině bylo 5 psů a Any s číslem 11 šla jako poslední. Ale vůbec to na ni nemělo vliv, s takovou chutí s jakou jsem jí viděla pracovat, hned po vypuštění z vodítka, mě až dojímalo...Reagovala na vše, co se po ní požadovalo, krásně reagovala na píšťalku a to už pak ani nebyla zapotřebí, pouze stačilo ukázat na směr hledání a Any se do toho pustila! Dobře se vzdalovala a vždy věděla, že má v dohledu svého pánečka! Páni rozhodčí z její práce byli nadšeni, bylo nám řečeno, že takovou práci, jakou předvedla Any není u výmara běžná, že ona je extrém, vytrvalá a velmi poslušná! Musim se přiznat, že se tohle moc pěkně poslouchalo :-) Bohužel nebyla zvěř, tak že Any neměla co vystavit.Velké díky patří také pánečkovi, že se tohoto úkolu ujal a Any na tyto zkoušky připravil!

Angel Tear Arteniké zvládla jarní zkoušky vloh v 11. měsících v I.ceně s počtem bodů 210 z 228! Jsem přesvědčena, že kdyby tam, kde zkoušky probíhaly byla zvěř, Any by tyhle zkoušky zvládla s plným počtem bodů. Tím, že nebylo co vystavit, pouze náznaky obláčků po zvěři, jí snížilo celkové bodování.
Známky za výkon: 1. Vrozená chuť k práci 4,  Hledání - systém 4, rychlost 4, vytrvalost 4, Vystavování 3, Postupování 3, Nos 4, Klid před zvěří pernatou 3, Klid před zvěří srstnatou 3, Chování po výstřelu 4, Zájem o stopu zvěře 4, Vodění na řemeni 4, Poslušnost 4. 
Na fotky se můžete podívat zde: http://agnesovci.rajce.idnes.cz/Jarni_zkousky_vloh_2011-04-30/


S další aktualitou přijdeme za týden, kdy se zúčastníme speciální výstavy ohařů.

 

23.4.11 - Tak jsme tu s další aktualitkou. Dnes ráno jsme vyjeli směr České Budějovice, kde se konala MVP. Cesta byla pohodová, silnice prázdné, bez komplikací. Jakmile jsme dorazili na místo, začalo hledání kruhu č.16. Kruh se nacházel né venku, ale v budově, kde po celou dobu byl neskutečný vzduch! Aby také ne, když venku bylo 27 stupňů a všechny okna i dveře ubedněný! Hrozný zděšení bylo, když jsme zjistili, že před námi je snad 50 jezevčíků, tak že výmaři šli na řadu až před půl druhou! Opravdu už toho čekání měli všichni víc než dost! Kruh č.16 posuzoval pan MVDr. František Šimek. Any nastoupila do třídy mladých v počtu 4 fen. A získala Výborná 1! Ale bohužel bez zadání titulu, jelikož podle pana rozhodčího, se hůře prezentovala vinou handlera. Celou dobu zápasila s výstavním vodítkem :-))) Tak že milá naše Parisko, panička si na tebe dá čas a slibuje Ti, že se postará o to, aby se to již snad příště nestalo! A tady je znění našeho posudku: ušlechtilá 11ti měsíční fena, stř. silná, dobře utvářená, pevný hřbet, klenutější bedra, hluboký hrudník s vyjádřeným předhrudím, kvalitní pohyb, hůře se prezentuje vinou handlera. Zároveň bychom chtěli pogratulovat našemu bráškovi Arthurovi, který nám po celou dobu dělal se svými páníčky společnost a ve třídě mladých v počtu 5 psů, si vyběhal Výborná 1! Gratulujeme Arťásku a samozřejmě i Tobě Terezko! Bohužel foťák nebyl, páníček se léčil po vytržení zubu. Ale nějaké fotky nafotili Modrovi, tak bychom je snad dodatečně dodali ;-)

Fotky Any do 1. roku ke shlédnutí zde: http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2011-04-26_Any_do_1._roku/

2.4.11 - Po delší době jsme tu opět s aktualitkou a to, že dnes Any úspěšně prošla jarním svodem, na Praze - západ. Společně nás doprovázela Gabča s Terezkou a Oliverem a samozřejmě s Arťasem ;-) I ten prošel jarním svodem úspěšně. Fotky bohužel máme jen v mobilu, jelikož nám chyběl hlavní fotograf ;-) ale příště nás už snad pánské osazenstvo bude moci doprovodit :-)

 22.1.2010 - Any je už 8 měsíců, váží 29,5kg, měří 63cm. Ve čtvrtek minulý týden se Any podrobila operaci pupeční kýly, která dopadla velmi dobře. Zákrok trval 35 minut a když jsme si ji vyzvedávali po hodině a půl, to už byla probraná z narkózy, vítala nás, i když se ještě motala jak po několika skleničkách slivovičky. V pondělí jdeme na vytažení stehů a jsme rádi, že je to už za námi.

Dneska jsme udělali na společné procházce s holkami pár fotek a Any nafotili v postoji, který se snažíme stále vylepšovat :-) Jinak Agneska má právě své dny a psi se za námi přímo hrnou :-))) tak mají páníci o zábavu postaráno :-) Na fotky z procházky se můžete podívat zde:http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2011-01-22_Spolecne_venceni_Agnes_s_Angel/

 

2.1.2011 - Angel Tear Arteniké 7 měsíců. Fotky zde: http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2011-01-02_Angel_Tear_Artenike_7_mesicu/

 

27.11.2010 - První lumpačení Any s Arťasem ve sněhu. Na fotky se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/Prvni_lumpaceni_ve_snehu_Any_s_Artasem/

 

 

 

                                                                                            

21.11.2010 - 16.11.2010 Angel dovršila půl roku, v kohoutku má 63cm, váží 26,5kg.

 

30.10. 2010 Dnešní aktualitu bych chtěla věnovat naší Agnesce a popravdě řečeno se mi vůbec dobře psát nebude. Po dlouhodobém boji, jsme se po opětovném neúspěchu složit, tentokrát podzimní zkoušky, které nám jako poslední chyběly k tomu, Agnesku uchovnit, rozhodli, si ji ponechat jako mazlíčka, kterého budeme už jen a jen rozmazlovat. U Agnesky se bohužel potvrdil strach ze střelby a z dnešních PZ jsme odstoupily. Je nám to strašně moc líto :-((((, je to skvělá fena s naprosto úžasnou povahou, poslušná, milující, vášnivý aportér...a naším přáním bylo, aby měla tak skvělá fena svá štěňátka. Moc bych chtěla poděkovat všem, co nám od samého začátku pomáhali ve výcviku a to především Dáši z Arteniké, a také velké díky Dáši za ten dnešek, kdy jsi si to s námi vystála od samého začátku, a že zima teda byla velká! Díky Nikole, Petře, Dáše které nás přijely podpořit do Zlenče!

 

16.10.2010 - 18. října naše Agneska oslaví 4. narozeniny! Přejeme jí hlavně hodně zdravíčka a spokojenost v tom jejím psím životě!

Zároveň 16.10  Angel dovršila 5 měsíců. Měří 58 cm a váží 22kg.

10.10.2010 - Včera jsme se vydali společně s Mírou, Gabčou, Terezkou, Oliverem a samozřejmě s Arthurem na MVP České Budějovice. Výjezd byl v 7,15h, cesta celkem bez problémová a do cíle jsme dorazili okolo 9,30h. V začátku slibované slunečné počasí tak nevypadalo, ale v průběhu dne se postupně oteplovalo. Čekání bylo dlouhé, jelikož jako vždy, šli výmaři jako poslední, tak že ve 13,30h! Angel nastoupila ještě naposledy do třídy štěňat, kde získala VN1 a posudek: výška 58cm, 5 měsíční fenka, se spravně utvořenou kostrou úměrně k věku, vyrovnané povahy, rozhodčí Ing.Lenka Fialová. Bohužel fotek máme málo, v kruhu jsme se zdrželi chvilinku a tentokrát se po nás nepožadoval ani postoj. Ve třídě štěňat se ještě prezentoval bráška Arthur, který si společně s Terezkou vyběhal VN1! Moc jim gratulujeme a Terezku chválíme za její premiéru ve výstavním kruhu, prezentace byla skvělá!!! Na pár fotek se můžete podívat zde: http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-10-09_MVP_Ceske_Budejovice_9.10.2010/#

 

22.9.2010 - V dnešní den nám zvonil budík už v 6h ráno, jelikož jsme se vydali na Národní výstavu v Brně. První zastávka byla v Křenicích, kde se k nám přidala Dáša s Eliz a hurá Brno :-) Po cestě se ještě přidali Modrovi s Arthurem a byli jsme kompletní. I když náš příjezd na výstaviště v Brně byl v 10,30h, vůbec nic se nedělo, jelikož s hrůzou jsme zjistili, že před námi jsou ještě čtyři plemena, cca 40 psů! Když ale konečně nadešla hodinka há a Arthur The King Arteniké otevíral výmarské ohaře ve třídě štěňat, kam nastoupil s Dášou, byla radost na jeho prezentaci pohledět. Zaslouženě si vyběhal ocenění VN1, moc gratulujeme!!! A třídu fen otevírala naše Angel Tear Arteniké, která se tak též velmi pěkně prezentovala a získala ocenění VN1 a k tomu moc pěkný posudek: Velice hezká fena, dobré předhrudí i hrudník, dobré úhlení a postoj končetin, rozhodčí Olga Dolejšová. A v neposlední řadě musíme pochválit velmi pěknou prezentaci naší maminky Elizabeth The Queen, která získala V3, Dáši gratulujeme!!! A na závěr bylo velice pěkné setkání s naší sestřičkou Arwenkou, která nás čekala s její paničkou Radkou na 120km, Jihlava,Pávov a společně se vydali na procházku v místním okolí. Kromě toho, že jsme našli spoustu hub, Angel vytahovali z rybníka a chudáka Arthura čistili od tisíce blech, které tam někde nachytal, se nám ztratil v lese Oťas s Mírou a Terezkou s Arthurem, který se bohužel na rozcestí vydali špatnou cestou :-))) Ale na konec po dlouhé době pátrání, hvízdání a volání jsme se zase všichni sešli a vyjeli směrem domov! Byl to perfektně strávený den, moc děkujeme za milou společnost. Na fotky z dnešní výstavy a výletu se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/Narodni_vystava_Brno_25.9.2010/

 

4.9.2010 - Angelka má už za týden 4 měsíce, bože toto letí! Začaly jí vypadávat už zoubky, tak že někde se objevují už nové :-))) Chodíme na procházky společně s Arťasem a naposledy se jim zároveň s Agneskou podařilo najít 6 bažantů :-). Taky nám našla Angel malinkatého zajíčka, který byl poraněný od kombajnu a nesla si ho až k baráku, šikulka je to! Opět jsme Angel zvážili a má 16kg. Taky pochopitelně nacvičujeme postoj a musíme být trpěliví, Angel je neposeda a jen tak chvíli v klidu nepostojí! Na fotky Angel 4 měsíce se můžete podívat zde:http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-09-04_Angel_4_mesice/#

 

22.8.2010 - Dneska bylo tak krásně, že jsme všeho nechali, vzaly holky a vyjeli s nimi na Slapy se vykoupat. Zjistit, jaký z Angel bude plavec! Hledali jsme delší dobu místo u vody s pozvolným sestupem, aby se Angelce dobře lezlo do vody. K velké naší radosti a překvapení, ani na chvilku neváhala a skočila do vody za Agneskou, která už je zkušená plavkyně :-))) Chudák Agneska :-))) neustále Angelku měla na zádech, až se jí přimotala tak do cesty, že na ni vplula, potopila a najednou Angel nikde, byla celá pod vodou :-))) Angel se celou dobu snažila moc pěkně plavat, někdy i bez většího cákání, pak chvilku odpočívala v náruči, bylo to kouzelný, pozorovat ji, jak se jí ve vodě líbí! Na fotky z dnešního dne, tj. první koupání Angelky s námi všemi se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-08-22_Slapy_2010/

 

15.8.2010 - Tento týden ve čtvrtek, vedla naše cesta do Křenice k Arteniké, kde jsme se ještě viděli s fialovým pejskem Alexem a kam také dorazil bílý pejsek  Arthur. Štěňátka si všechna zase moc krásně pohrála a jako bonbónek dostala od Dáši si přivonět ke kachně. Reakce byla skvělá, všichni měli o kachnu velký zájem, ale největší zájem o ni projevovala Angel, až prokousla Dáši prst :-)  Taky došlo k nácviku postoje všech štěňátek. O víkendu jsme vyrazili do středních Čech si zachytat ryby, opravdu se jen tak nestává, že se na vás přijdou podívat jeleni a daňci tak blizoučko, jako se byli podívat na nás :-)) Moc si to naše holky s námi užily, vydováděly se, že po příjezdu domů projevovaly zájem, už jen o klidné spaní :-))) Angel nám dovršila 3 měsíce, váží 12,3 kg. Na fotky z návštěvy Arteniké a z víkendu se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-08-15_Angel_3_mesice/

 

3.8.2010 - Tak naše dvě dámy to už v těchto dnech rozjíždějí na plný čáře! Dopřávají nám jejich nekonečné každodenní dovádění, štěkání, lítání po celé místnosti :-))) Opravdu víme, že je máme! Agneska je vzorná chůvička, stará se o Angel čím dál tím líp! Venku nám dokazuje, jaký je její ochránce a je vždy ve střehu a ví, kde Angel má! Venku na zahradě, Angel, prošmejdí co se dá, nejradši ale má místa kolem rybníčku, tak že kde se hýbe rákosí, víme že je :-))) a potvůrka nechce vůbec domů! Jelikož víme, že je moc čistotná holčička a pochopila, že sednutím u dveří se pouští ven, začala toho samozřejmě zneužívat a před dveřmi vysedává i když se jí jen chce na zahradu dovádět :-)))  A my, dobráci, co nechtějí pokazit tu její šikovnost, že doma nečůrá, pouštíme teda Angel ven několikrát za hodinu!!! Jo, hold je to chytrá holčička :-) Dneska také proběhlo vážení a Angel v 11. týdnu váží 10,1kg. Jídelníček vyžaduje velmi pestrý, tak že se doma opravdu snažíme :-) Na fotky z 11. týdne se můžete podívat zde:http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-07-30_Angel_11._tyden/#

 

26.7.2010 - Čas letí, tuhle neděli bylo Parisce 10 týdnů! Je to moc rozumná holčička, velmi učenlivá, chápavá, čistotná a každým dnem nám dokazuje své vrozené vlohy, jen doufám, že budeme mít foťák sebou, až zase bude vystavovat a taky postupovat, je neuvěřitelné co předvádí v tomto věku! Je to opravdu velmi živá fenečka! Moc se těšíme na práci s ní :-)  Až si člověk říká, kde tolik energie neustále bere?! Parisku jsme vážili, má 8500g. Na fotky z 10. týdne se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-07-26_Angel_10._tyden/

 

20.7.2010 - Tento víkend v neděli, jsme dorazili na návštěvu za Arteniké, podívat se na brášku fialového :-))) a naší maminu Eliz a samozřejmě adoptivní maminu Cessynku a sešel se tam s námi i bílý pejsek, no myslím, že o zábavu bylo postaráno. Na fotky se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/navsteva_Artenike/ a zároveň přidávám fotku, jak se naše holčičky skamarádily :-)))

 

16.7.2010 - Právě dneska jsou  Angel plný 2 měsíce, už jí máme doma čtrnáct dnů, to to letí. Proběhlo vážení a Angel má 7100g. V příštím týdnu nás čeká očkování. Jinak naše Paris má opravdu mlsný jazýček a vyžaduje pestrý jídelníček :-))) ale nejvíce by jí chutnala lidská strava, to by nemuselo být žádné přemlouvání :-) Za to naše Agneska má apetit až, až :-)))

 

 

11.7.2010 -  Angel a další její sourozenci dovršili 8 týdnů. No a právě v tomto dni nás potěšila svojí návštěvou Dáša, která se přijela podívat na ta svá miminka :-))) naši růžovou holčičku Paris a bílého pejska Kinga a velké překvapení bylo, jak jí oba dva rošťáci poznali, tolik jí vítali :-))) dostali spoustu pamlsků, za které, Dáši, velké díky! Proběhlo čištění oušek, stříhání drápků, vážení a  Angel ve svých 8.týdnech váží 6400g. Dnes ve velkém horku nechyběla ani procházka k místnímu rybníku. Nesměli jsme zapomenout vzít sebou Agnesku, která s radostí aportovala. Bylo to skvělé odpoledne a na fotky se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-07-11_Angel_8.tydnu/

 

5.7.2010 - Tak máme za sebou plný dva dny v novém domově a Angel se začíná rozkoukávat. Pomaličku holky spolu seznamujeme a Agnes začíná zjišťovat, že to malinkatý šedivý stvoření, který na ni neustále doráží a skotačí, u nás už zůstane :-))) Doma se jí ještě vyhýbá, ale venku na zahradě už lumpačí. Jinak musíme říct, že Angel je moc čistotná holčička, velmi rychle pochopila, kam se chodí venčit a jakmile se vyspinká, už sedí u dveří a čeká, že ji páníčkové vezmou ven :-))) na pár fotek se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/Angel_druhy_den_doma/

 

3.7.2010 - Naše Paris, růžová holčička Angel, je už ve svém domově. Cestu autem zvládala na jedničku s hvězdičkou, celou dobu spinkala :-) Moc nás zajímalo, co naše Agnes, jak pak zareaguje na nového člena rodiny??? Jakmile jsme dorazili, okamžitě začínalo venku očmuchávání nás všech a zjišťování, koho že si to vezeme?! Pocity Agnesky byly zřejmě smíšené, nejdříve vrtění ocáskem, po chvilce vrčení, pak údiv, že jde s námi domů, no je to zřejmě otázka času, než si na sebe holky zvyknou...Jinak Angel zatím nepláče, drží se statečně, je to statečná holka, neustále teda pobíhá za Agneskou a vyžaduje si její pozornost :-)Jakmile proběhlo seznámení obou holek, následovalo první krmení v novém domově! Angel dostala do své mističky granulky s hovězím masíčkem a jen tak se nedala ničím vyrušit, dokud skoro vše nesnědla :-) V novém domově jí už čekalo spoustu nových hraček, ale ze všech nejvíc ji zaujal plyšový myšák, s kterým chodila po celé místnosti a zápasila s ním ze strany na stranu! Měla s ním chudinka co dělat, je větší než ona :-)) Pak samou únavou ulehla do pelíšku a usnula. Je to takový zlatíčko, oživila nám to tady svou přítomností a jen doufáme, že brzy  i Agnes si jí začne plně užívat!Na fotky z prvního dne v novém domově se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-07-03_Angel_prvni_den_doma/  Zároveň bychom chtěli poděkovat Dáši a Rostíkovi, že se nám o ni tak pěkně starali a za krásný růžový obojek s rolničkou, vždy je Angel pod kontrolou, kde zrovna lumpačí :-))) za míček...

 Na fotky z dnešního dne loučení Angel, kdy ještě také probíhalo odčervování a hrátky s Eliz a se svými sourozenci, se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/louceni..._-/

Dáši, kdykoli budete chtít, přijeďte se s růžovou holčičkou pomazlit, budete u nás vítáni!!!

18.6.2010 - Přicházíme opět s další aktualitkou, neboť na dnešní odpoledne byla domluvená návštěva u Arteniké. Moc jsme se těšili, protože tentokrát nám bylo už konečně umožněno tu šedivou nadílku pořádně pomuchlovat! A že bylo tedy co dělat, všichni jsou tuliví, hraví, prostě do slova a do písmene k sežrání!!! Překvapila nás naše Angel, jako by věděla, že patří k nám! Stále byla u nás, je moc miloučká, držela v rukou jak přikovaná, prostě nádhera. Ale ze všeho nejvíce se těšíme na první seznámení naší Agnesky s Angel! Věříme, že bude nadšená! Na fotky z dnešní návštěvy se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-06-18_Angel_mesic/

 

6.6.2010 - Právě dnes jsou Angel a dalším jejím sourozencům plný 3 týdny. A včera proběhla naše návštěva u Arteniké, abychom se pokochali, jaký pokroky ty mrňouskové udělali a jak si je ještě zatím stále užívají Dáša s Rosťou. Miminka šedivý už ťapkají, ale jen chviličku dokud jim slouží stabilita a síla :-))) Modrá kukadla už na nás opravdu koukala, na to jsme se moc těšili a dudlají všechno, co jim přijde pod čumáček :-))) Fotek se udělalo opravdu neskutečné množství, člověk ani neví, kdy má přestat fotit :-))) Na fotky se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-06-06_Angel_3_tydny/

 

17.5.2010 - Naše očekávaná chvíle právě nadešla, včera se nám narodila v chovatelské stanici Arteniké fenečka pro naší Agnesku, už nebude na lumpárny sama a konečně bude mít k sobě opět chybějícího parťáka!!! Naše holčička se bude jmenovat Angel Tear of Arteniké. Dnešní pohled na ty něžný stvoření nás opravdu dojal, člověk když má možnost pozorovat, jak to příroda zařídila, je to obdivuhodný!!! Těšíme se moc na další fotečky, ale hlavně na další setkání a to už snad na nás budou koukat těma modrýma kukadlama  :-)) Průběžně vás budeme na našich stránkách informovat o tom, jak Angel roste, dospívá, lumpačí s Agnes, jak je rozmazlována, ale také se moc těšíme na práci s ní a rádi bychom jí předvedli na výstavách.

Fotky z dnešní návštěvy http://agnesovci.rajce.idnes.cz/Prvni_setkani_s_Angel/

13.5.2010 - Minulý víkend konečně vysvitlo sluníčko a Agnes toho hned využila a proválela celou sobotu na zahradě. Tak že proběhlo pár foteček Agnesky ve 3,5 letech a na pár fotek naší modelky se můžete podívat zde: http://agnesovci.rajce.idnes.cz/AGNES_3,5_let/#album

  Stále docházíme na blízkou střelnici a madam Agnes zvykáme na ,,pořádný,, výstřely :-))Moc bychom chtěli Agnes uchovnit, tak doufejme, že se vše podaří dle našich plánů! Agneska je jinak opravdu moc šikovná, miluje dohledávky, aportování, tak že se jen tak nevzdáme!!!

1.5.2010 - Tak jsme tu zase po delší době s aktualitou, která se tentokrát týká našich zkoušek vloh. Vše začalo už od včerejšího odpoledne, kdy se naše auto stalo nepojízdným a my museli začít přemýšlet, jak se dopravit na  zkoušky vloh, pořádané Svazem myslivců v Benešově u Prahy v Maršovicích, 90km od Prahy. Na konec vše dobře dopadlo, auto jsme si zajistili a hurá směr Maršovice. Vyjížděli jsme dnes v 7h, což teď víme, že bylo dost pozdě. V 8h byl nástup psů k veterinární prohlídce a v 8,30h začalo losování do skupin. My na určené místo dorazili v 8,15h a co neslyším ,,pani Moravcová, tak honem, čekáme už jen na vás,, :-)) Tak že rychle vzít psa, potřebné doklady a honem zapsat Agnes a projít veterinární prohlídkou. Pak tedy následovalo losování čísel do skupin. Celkem byly 3 skupiny a my patřili do druhé s vylosovaným číslem 15. Ve skupině nás bylo 7. S Agnes jsme šli jako předposlední, čekalo se 3h, než přišla řada na nás. Páni rozhodčí si nechávali opravdu na každého psa dostatek času, aby žádnému psovi neuškodili a měl dostatek času, si najít nějakou tu zvěř. Na Agnes bylo vidět, že je už po tak dlouhém čekání znavená, -  ale přes to byla skvělá, našla a vystavila bažanta, postoupila, pak na poli vyrazila zajíce, byla hlasitá na stopě, včas se vrátila, ale naše nejhorší chvíle přišla, když přidělený střelec vystřelil, v tu chvíli Agnes jako by přestala mít zájem o hledání a spíše se držela u mě. Celou dobu, během zkoušek na střely nereagovala, byla v klidu, až v tu naši právě osudnou chvíli, se stala změna v jejím chování po výstřelu. Rozhodčí zkoušek nám řekli, že ten strach z výstřelu u ní prostě je, bohužel. Nic jiného nám nezbývalo, než tedy odstoupit od zkoušek, opravdu velká škoda :-(( velké zklamání :-((. Největší počet psů v naší skupině tvořil český fousek a musím souhlasit s výroky rozhodčích, že jsou velmi šikovní!!! Fotky ze zkoušek si můžete prohlédnout zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/zkousky_vloh_Marsovice_1.5.2010/ a zároveň nám nedalo nepřidat pár fotek Agnesky, která dokáže opravdu vytrvale čekat u plotu na jejího ,,provokatéra,, kocoura   :-)))

 

 8.3.2010 - Dnešní sluneční počasí bylo výzvou k tomu, vzít ještě teplého zajíce a jít na pole aportovat! Agnes už tušila, co se nese v igelitce a nemohla se samou radostí dočkat, až zavelíme povely :-))  Mám radost, že Agnes provádí povely přesně tak, jak se má a ví 100% co se po ní chce, opravdu se nám potvrdilo, že neunáhlit se a dotáhnout aport do samého konce, se vyplatilo! Bylo to pilování celých dvou měsíců, ale s klidným svědomím musím přiznat, že se nám to vyplatilo! Taky nám nedalo nevyfotit Agnesku na jejím oblíbeným křesle, kde si užívá slunečních paprsků :-))) Na pár fotek se můžete podívat zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/2010-03-07/

 

1.3.2010 - Opět jsme si dnes užily krásné odpoledne aportováním. Dnes nám dělala společnost i Eliz, která si náramně užívala vleček, ztracený a byla na ní radost pohledět s jakou chutí a radostí pracuje! Naše Agnes samozřejmě nezahálela a ukázala nám krásný aporty se zajícem a bažantem, ztracený a vlečky na 100m! Opravdu krásně pracovala s nosem a během chvíle zvěř vždy dohledala! Obě holky byly moc šikovný a musíme je moc pochválit! Na pár fotek se můžete podívat zde   http://agnesovci.rajce.idnes.cz/Documents/

 

24.2.2010 - Jelikož přípravy na zkoušky opravdu vrcholí, opět jsem vyrazila s Agneskou do Kateřinek za Dášou :-)) Tentokrát s námi už putoval jak jsem slibovala i pořádný kousek bažanta a aportování probíhalo nad naše očekávání. S Dášou jsme byly z práce Agnesky maximálně spokojený, s jakou chutí aportuje a jak velmi dobře při dohledávce používá nos! Dáši, díky že se nám tak věnuješ!!! Jinak tento týden Agneska začala hárat, tak že RTG kloubů posouváme. Na pár fotek z dnešního cvičení se můžete podívat zde    http://agnesovci.rajce.idnes.cz/Cviceni_24.2.2010/#album

 

7.2.2010 - dneska jsem se rozhodla, že vezmeme pánečka a půjdeme mu ukázat aportování. Sedli jsme do auta a popojeli do vedlejší vesnice, kde je krásný volný prostor pro pěknou procházku. Vzali jsme všechny aporty, co máme a hurá do toho. Agnes byla šikovná, předvedla se pánečkovi v plné parádě a s velkou chutí aportovala a dohledávala ztracenou! Sněhu bylo požehnaně, Agnes se bortila do hlubokého sněhu a byla to sranda jí pozorovat. Páneček si vyzkoušel po dlouhé době postoj, jelikož se letos chystáme zase na nějaké výstavy. Na pár fotek se můžete kouknout zde http://agnesovci.rajce.idnes.cz/prochazka_aportovani/

 

4.2.2010 - Dnes jsem s Agneskou vyrazila do Kateřinek za Dášou, která nám teď před zkouškami hodně pomáhá ve výcviku. Je pravda, že Agnes již aportovala, vyhledávala ztracenou, ale byl problém s tím, že někdy se rozhodla aport zapírat a nebo aport vzala a po chvíli zase pustila a nedonesla. Bylo to zapříčiněný tím, že my pánečci, jsme nebyli důslední při zadávaných úkolech a netrvali jsme na tom, aby Agnes každý povel aportu, splnila do úplného konce! Bylo tedy zapotřebí dopilovat pár věcí, kterým jsme se opravdu věnovaly celou tu dlouho dobu, ale hlavně nenásilně, bez trestů, ale za to pak s velkou pochvalou!!! Odměna za to byla ta, že dnes Agnes s chutí vezme jakýkoli aport a práci si zakončí do samého konce! Tak že Dáši díky, nelituji ani chviličku toho, že jsme nikam nechvátaly a tímto skvělým přístupem, si dnešním dnem potvrdily, že se to vyplatilo a Agneska neztratila tu svoji velkou chuť v aportování! Teď už teda hurá na aportování zvěře :-))) Pár fotek z dnešního odpoledne   http://agnesovci.rajce.idnes.cz/Documents/

V nejbližší době nás čeká RTG kyčlí, tak doufejme, že dobře dopadne.

 

2.2.2010 - konečně se dostáváme k aktualizaci, jelikož přes 14 dní jsme měli PC v servisu. S Agnes stále cvičíme, zkoušky se nám blíží, tak doufejme, že se zadaří a my se budeme moci pochlubit s pěkným výsledkem :-)) Z jara, se s Agneskou chceme také zúčastnit zkoušek vloh, věříme, že Agnes bude dobře pracovat a potvrdí své vrozené vlastnosti :-)))

 

25.12.09 - Všem přejeme veselé Vánoce, šťastný Nový rok 2010, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti!!!

 

17.11.09 - Jak jsem se již zmiňovala, bylo naším snem letošní rok složit podzimní zkoušky. Ale tím, že po svém boku jsme měli také naši Borynku, výcvik šel tak trochu stranou. Ztrátou Borynky se najednou vše mění a my se začínáme skutečně naplno věnovat výcviku, zjišťujeme, že spoustu věcí má Agnes nedokončené a ty musíme dopilovat, proto zkoušky posouváme na příští rok. Agnes se konečně na poli začíná věnovat tomu čemu má a skvěle vystavuje a vyhledává zvěř, dokonce je hlasitá na stopě :-)) Moc bychom chtěli poděkovat Dádě a Dáše, který nám podaly pomocnou ruku v přípravě, holky velké díky!!! Fotky z výcviku je možné shlédnout ve FOTOGALERII, VÝCVIK ( poslední tři fotky ukazují, jak je Agnes každý večer unavená :-))

18.10.09 - Dnes je u Agnesovců velký den, Agneska slaví dovršení 3 let! A tak jen pevně budeme doufat, že zdravíčko jí bude sloužit aspoň tak jak do teď a bude nám ještě spoustu let dělat tak úžasnou společnost jako doposud!

Agnesko vše nejlepší k narozeninám a samozřejmě i všem našim sourozencům!

 18.9.09 - Je to neuvěřitelný, jak čas letí, ale je to už přes měsíc, co nás opustila Borynka, holá skutečnost je, že se s takovou událostí nedá smířit, ale musí se s tím člověk naučit žít. Pomalu začínáme najíždět na opětovný lovecký výcvik Agnesky a jen pevně doufáme, že ještě letos, stačíme splnit podzimní zkoušky :o) Pokusím se průběžně dodávat fotky z výcviků, které doufám budu stíhat fotit :o)

 

 9.8.2009         S OBROVSKÝM A TĚŽKO VYSLOVITELNÝM SMUTKEM SDĚLUJEME, ŽE NÁS NÁHLE DNES 9.8.2009 NA VŽDY OPUSTILA NAŠE MILOVANÁ A NEJLEPŠÍ DOBRMANKA BORYNKA, KTERÁ SE DOŽILA KRÁSNÝCH 10 A PŮL LET. HOLČIČKU NAŠÍ JSME MUSELI NECHAT USPAT, VELMI ŠPATNĚ SE JÍ VČERA ZAČALO DÝCHAT, Z RTG NÁM SDĚLILI TU NEJHORŠÍ A NEJUKRUTNĚJŠÍ ZPRÁVU, ŽE MÁ BORYNKA METASTÁZE NA CELÝCH PLÍCÍCH. VETERINÁŘ NÁM SDĚLIL, ŽE BY MĚLA VELKÉ KOMPLIKACE A DÁVALI BORYNCE TÝDEN AŽ ČTRNÁCT DNŮ. NA SVĚT PŘIŠLA DŮSTOJNĚ A DŮSTOJNĚ I ODEŠLA.

JSME HOLČIČKO NAVŽDY S TEBOU A DĚKUJEME TI ZA KRÁSNÝ ROKY S TEBOU, BUDEŠ NÁM STRAŠNĚ MOC CHYBĚT...

30.07.09 - Dnešní dopoledne a částečně i odpoledne jsme strávily s Agneskou výcvikem donášky aportů. Výcvik byl tentokrát naplánovaný u Dáši a Eliz, kam dorazila i Veronika s Fergie. Všichni jsme se přemístily na úžasné místo plné zvěře, kde nám Eliz s Dášou předváděly perfektní práci ve vyhledávání zvěře a vystavování. Opravdu se bylo na co koukat! Pak přišlo na řadu aportování bažanta, kterého nám šikulka Dáša již dopředu zajistila (Dášo velké díky) a i přes to, že bylo velké horko, se ty naše šedivky moc snažily. Za úkol jsme dostaly dopilovat předání aportu, tak že povinně nám Dáša přibalila bažantíky do kabelky :-)))  Holky, bylo to s vámi skvělý a už teď se těšíme na další výcvik. Ve FOTOGALERII, Aportování se můžete podívat na nějaké fotky.

28.07.09 - Po delší odmlce bych chtěla podat jen pár informací o naší Agnesce, kterou připravujeme výcvikem na zkoušky. Výstavy jsme teď na nějakou dobu pozastavili, ale v Praze v Letňanech bychom  se chtěli opět objevit. Fotky z výcviků zatím nemáme, jelikož  je páníček po většině času v práci a tudíž nemá kdo fotit :-( ale v nejbližší době pár fotek dodáme. Aportování, jak jsem se v předchozích aktualitách zmiňovala, Agnesku opravdu moc baví a já doufám, že vše dotáhneme do zdárného konce! Jinak naše Borynka dobrala léky na natažené vazy v kolenu, ale žádná velká změna nenastala, bohužel špatná pohyblivost přetrvává, která je i samozřejmě spojená s věkem, kdy se vše hojí mnohem déle a hůř. Tak že to máme všechno složitější, Agnesku musíme umírňovat s její aktivitou, což není zrovna nejjednodušší. Všem přejeme krásné prožití zbytku prázdnin!

25.05.09 - Konečně se dostávám k aktualizaci :o)) V sobotu 23.5 se konala MVP v Litoměřicích, kam jsem zavítala tentokrát bez páníčka s Agneskou. Nastoupily jsme po dlouhé době spolu do třídy otevřené, kde posuzoval polský rozhodčí MUDr. Brabletz Andrzej a přes všechno, že s polskými rozhodčími nemáme dobré zkušenosti,jsme si vyběhaly z počtu 5 fen Výborná 4 s posudkem: hlava typická, skus nůžkový, hluboká hruď, končetiny přední v loktě se zvedají. Fotky bohužel tentokrát nemáme. V následujících dnech se budeme naplno věnovat tréninku na podzimní zkoušky, je to poslední úkol, který musíme splnit, aby se Agneska stala chovnou fenkou.

  10.05.09 - Tento víkend v sobotu, jsme vyrazili na Speciální výstavu výmarských ohařů do obory Volský žlab v Přibyslavi, kde Agneska nastoupila do třídy otevřené, kde posuzoval pan Petr Buba. V konkurenci 18 fen si Agneska vyběhala ocenění Výborná s posudkem:výška 63cm, chrup úplný nůžkový, barva oka jantarová, středně silná fena, fenčí hlava, lehce hrubšího výrazu avšak s dlouhou mordou, standartní osrstěná i zbarvená, dobrého hrudníku, pohybu i držení těla, dobré povahy. Doufám, že stihneme dát ještě tento večer fotky na stránky.

02.05.09 - Dnes jsme se s Agneskou zúčastnili MVP v Praze Letňanech, kde nastoupila do třídy otevřené v konkurenci 5 fen a vyběhala si Výborný 2, Res. CAC, kde posuzoval Mudr.František Nahodil. Získala také krásný Posudek:výška 63 cm, skus nůžkový, chrup úplný, fena silné kostry, delšího rámce, těžší hlavy elegantní, výborná horní i spodní linie, vynikající mechanika pohybu, výborné úhlení pánevních a hrudních končetin. Na fotky z dnešní výstavy se můžete podívat ve VÝSTAVY, MVP Praha

28.04.09 - Teprve teď se dostávám k tomu, aspoň pár řádky napsat naší nejnovější aktualizaci z minulého víkendu, kdy jsme se zúčastnili MVP v Českých Budějovicích, kde Agneska byla předvedena páníčkem ve třídě otevřené a získali ocenění Výborná. Posudek: hlava typická, končetiny v normě, horní i dolní linie hřbetu dobrá. Moc jim gratuluji a děkuji páníčkovi za krásné předvedení. Fotky dodáme večer.

Fotky jsou již doplněný do kolonky VÝSTAVY.

Dnes jsme také konečně uskutečnili dlouhodobě plánovanou procházku s Dášou a Elizabeth. Počasí bylo zcela vyhovující a všichni jsme si to parádně užili. Eliz se předvedla jako velký a náruživý pracant a Agnes se k Eliz krásně přidávala :o)) Moc bych jim tímto chtěla poděkovat, za velmi krásně strávené odpoledne :o))) Na fotky se můžete podívat ve FOTOGALERII, Agnes+Eliz

01.03.09 - Tento víkend v sobotu jsme opět vyrazili na procházku tentokrát s Pankráckým vršíčkem na Okoř. Naposledy byl Pankrácký vršíček  na společné procházce na Okoři, před dvěma lety. Dorazil hojný počet, Artex s paničkou Hankou a kamarádkou, pak nechyběl zrzounek Artík s paničkou Karolínou a samozřejmě Dáda s Danem a Bentley. Artík, lovec, objevil hlavu dravce a jen tak se jí vzdát nechtěl :o)) Sraz byl kolem 13 hodiny a domů jsme dorazili 17,30h. Agneska po návratu ulehla do svého pelíšku a už o ní nebylo slyšet  :o)) Děkujeme všem zúčastněným za skvělé odpoledne! Na fotky se můžete podívat na     http://agn.rajce.idnes.cz/Okor_p.v/#album

20.2.09 - Už pár dní pořádně chumelí a holky si to venku užívají. Jejich každodenní dovádění nebere konce. Na pár fotek se můžete podívat ve FOTOGALERII, PROCHÁZKA. Dnešní odpoledne jsme vyrazili na Okoř, kde nás čekala procházka s výmarským ohařem Baronkem a jeho páníčky. Agneska a Baronek se parádně vyběhali a páníčci si to také velmi užili. Tím to bychom chtěli poděkovat za super strávené odpoledne a těšíme se na další setkání. Na fotky se můžete podívat v téže FOTOGALERII, PROCHÁZKA.

26.1.09 - Tento víkend jsme využili konečně po dlouhé době slunečného počasí a vyšli s Agnes procvičit aportování. Máme radost, že o aportování začíná mít čím dál tím větší zájem a stává se její oblíbenou zábavou!  Agneska vyhledávala a nosila s takovou chutí, že jsme z ní byli s páníčkem nadšený. Na fotky se můžete podívat ve FOTOGALERII, Leden 09

08.12.08 - Nedalo nám nenafotit pár fotek na kterých je Agnesčin odpočinek ve svým pelíšku :o)) Na fotky se můžete podívat ve FOTOGALERII, Agnes.

19.11.08 - V  AGNESOVINÁCH  je vypsán podrobný obsah výstav pro rok 2009. Agnesoviny se nacházejí na hlavní stránce v pravé liště :o)

16.11.08 - Včera byl náš velký den, zúčastnili jsme se Mezinárodní výstavy psů v Letňanech a tentokrát se Pankrácký vršíček sešel v hojném počtu! Agneska se poprvé prezentovala s páníčkem, byla to jejich premiéra, ale zvládli to výborně, ve třídě otevřené z počtu 5 fen si vyběhali ocenění VÝBORNÁ, res. CAC s posudkem: 64 cm výška, fena silné kostry, nepatrně delšího rámce, chrup úplný, skus nůžkový, oko jantarové, hlava typická fenčí, bohatší pysk, pevný hřbet, správně nasazený a nesený prut, prostorný hrudník, postoj, zauhlení a mechanika v pořádku, povaha klidná. Moc jim gratuluji, za tak pěkné předvedení :o)) Samozřejmě velká gratulace patří našemu bráškovi Archiemu, který si ve třídě otevřené vyběhal krásné ocenění res.CAC, bráškovi Arly - Hyx, který si ve třídě otevřené vyběhal ocenění CAC, res. CACIB a našim nevlastním sestřičkám Brook a Bentley, který si ve třídě dorostu vyběhaly ocenění velmi nadějná. Fotky dodáme ještě během dneška, nebo zítřka. Do FOTOGALERIE, MVP PRAHA jsou přidány slíbené fotky :o)

 01.11.08 - Konečně to páníčkům vyšlo a vzali dneska Agnes po dlouhé době na cvičák. Začínal nám okolo 11h a ze začátku bylo počasí dosti podzimní s mlhou, ale vše se obrátilo k lepšímu a začalo svítit sluníčku :o)). V dnešní den, se nás tam sešlo teda požehnaně! Ze začátku přišlo procvičování poslušnosti, kde jsme byli nadšený, Agnes byla skvělá, zřejmě na ní zapůsobily sluneční paprsky :-)) Pak přišla řada na aportování a to je právě to, čemu se teď převážně věnujeme snad všude :o)) Fotky z dnešního cvičáku + nějaké fotky Agnes 2 roky můžete shlédnout ve FOTOGALERII, 2 ROKY.

18.10.08 - Naše Agneska právě oslavuje své 2. leté narozeniny !!! Vše nejlepší přejeme i všem našim sourozencům!!!

13.10.08 - V sobotu minulý týden, jsme měli možnost sledovat v obci Svrkyně, Praha - západ , podzimní zkoušky loveckých psů (Mirko, díky!). Je to úplně něco jiného, na vlastní oči sledovat průběh celého dění. Moc nás zajímalo, jak to vlastně na takových zkouškách probíhá. Člověk tak nějak nacvičuje dohledávky, aporty, střelbu z poplašňáku, ale taková střelba z opravdový pušky je úplně něco jiného! Jen se nám potvrdilo, jak je důležité, aby se pes střelby nebál. Jeden pejsek se po výstřelu na zajíce ztratil z dohledu na 20 minut, ale na konec se vrátil, bohužel zkoušky pro něj skončily. Nejdříve probíhal společný hon, kde psi mají ukázat, že jsou platnými pomocníky při lovu drobné zvěře na společných honech, pak přišlo na řadu u jednotlivců hledání, které jsme jako poslední stačili shlédnout (vystavování, rychlost, vytrvalost, systém). Na tolik nás to navnadilo, že po příjezdu jsme vzali Agnesku do polí a začali procvičovat hledání,aportování atd. Fotky je možné shlédnout ve FOTOGALERII, Aport 2

30.8.08 - Dnes jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi a máme velikou radost, neboť Agneska si vybojovala ocenění v mezitřídě  ze čtyř fenek Výborná 2, Res. CAC ! A zároveň získala krásný posudek: Výška 63 cm, skus nůžkový, chrup úplný, fena silné kostry, delšího rámce, výborná hlava, ideální horní i spodní linie, dostatečně prostorný hrudník, výborné zauhlení i mechanika pohybu hrudních i pánevních končetin, výborné povahy. Fotky dodáme ještě tento víkend.  Fotky a posudek již přidány ve VÝSTAVÁCH

6.7.08 - Zrovna nedávno jsme mysleli na to, jak to letí, že Agnesce bude už rok a devět měsíců a teprve teď začala poctivě hárat, tak jak to má být, tak jsem ráda, že nebudeme mít problémy se skrytým háráním, doposud totiž jsme ani nevěděli, kdy ve skutečnosti Agneska začala hárat. Ze všeho nejraději teď tráví s Borynkou  na zahradě a vyhřívá se na sluníčku, mezi tím vydrží několik hodin brouzdat okolo jezírka a nechápavě koukat, co se jí to vždycky mihne před očima ve vodě...:-)) Na fotky se můžete podívat ve FOTOGALERII, 1,9 roku.

25.5.08 - Moc se omlouváme, že jsme nedodali fotky z Jarního svodu, ale fotek bylo málo. Tenhle víkend se konečně počasí umoudřilo a my dorazili na cvičák. Měli jsme větší pauzičku, ale Agnes mile překvapila. Poslušnost jí vážně šla a aportování po tak dlouhý pauze kupodivu taky. Jen ještě musíme procvičit donášku s předsednutim. Jinak chuť vyhledávat má Agneska velikou, což nás potěšilo. Fotky ze cvičáku + fotky z běžného života si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII, 1,5 roku.

22.4.08 - V sobotu 19.4. jsme jeli na Jarní svod  do Zlatníků na Praze - západ. Přihlášení bylo od 8,00 do 8,30 a celkový  posuzování psů začalo v 9,00h. Celkem se zúčastnilo cca 60 psů. Počasí nám moc nepřálo a ke vší smůle byli ohaři skoro jako poslední. Jelikož Agneska byla po antibiotikách, chvilkami jsme čekali v autě. Agneska získala ohodnocení : Typ: typický, Zbarvení : jednobarevný, Síla kostry: silná, Chrup: úplný, Skus: nůžkový, Kvalita srsti: standardní, Povaha: klidná, Výška: 63cm, Barva oka: dravčí, Ucho: normální, Čenich: normální. Tím úspěšně završila Jarní svod! Během týdne dodáme nějaké fotky ze svodu a z běžného života Agnes :)) Další novinkou je, že jsme se přihlásili 10.května na Speciální výstavu výmarských ohařů v Lysý nad Labem.

30.3.08 - Přidáváme slibované fotky, včetně posudku z Mezinárodní výstavy psů z 22.3. Vše je k nahlédnutí ve VÝSTAVÁCH. Dále jsme pozměnili FOTOGALERII.

24.3.08 - Naší velkou novinkou je, že jsme se s Agneskou v sobotu 22.3.2008 zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Praze, Letňanech a získali jsme krásné ohodnocení v mezitřídě z celkového počtu 5 fen - Výborná 1, CAC s posudkem: rozhodčí MUDr. František Nahodil Fena silné kostry, výborná hlava, správně nasazený prut, ideální horní i spodní linie, výborné zauhlení hrudních i pánevních končetin, výška 63 cm, chrup úplný, skus nůžkový. Jelikož se páníčkové vrátili z Velikonoc, foto dodají tento týden.

22.2.08 - Jelikož naše princezna aportuje podle toho, jakou má náladu a to také patřičně předvedla na cvičáku, rozhodli jsme se ji i my potěšit :-)) a poctivě každý den trénovat donášku aportů. Nedávno jsme ze zvědavosti změřili  Agnes v kohoutku, protože dorostla Boru tak, že je už větší. A naměřili jsme 65 cm. Ani není možný, že při mazlení se tak velký pes vejde do klína! Děsně ráda se mazlí a to teda musím říct, že mi vyhovuje :-))!!! Na fotky se můžete podívat ve FOTOGALERII, aport.

9.2.08 - Tak se dostáváme k aktualizaci. Je to neuvěřitelný, jak to letí, Agnesce bude za pár dní 16 měsíců! Několik dní nám teď přálo počasí a my toho využili, ke společnému výletu s naší kamarádkou Angie. Dlouho jsme jí neviděli a musíme říci, že z ní vyrostla obrovská, ale nádherná slečna! I Agnes byla překvapená :-)) Na pár fotek se můžete podívat ve FOTOGALERII, únor 08.

6.1. 08 - Konečně přišla první sněhová nadílka. Toho jsme museli celá rodinka využít a vzít holky na procházku.Agnes sice minulý rok sníh poznala, ale byla ještě malinká holčička. Dneska si to užila opravdovsky! Fotky je možné si prohlédnout ve FOTOGALERII, leden 08.

23.12.07 - Ještě jednou bychom chtěli všem popřát klidné a spokojené prožití vánočních svátků a hodně zdraví, štěstí v Novém roce 2008! Přidáváme do FOTOGALERIE fotky - VÁNOCE 2007.  

02.12.07 - Tak novinkou číslo 1 je, že se nám konečně povedlo vysvětlit Agnesce, že se doma nečůrá :)) Ráda se totiž mstila páníčkům za to, že si dovolují ji zanechat na pár hodin samotnou. Nelenila a těsně při našem příchodu udělala loužičkou. Už jsme měli pocit, že jí to snad ani neodnaučíme!! Jinak z Agnes se stala hotová ,,přísavka,, neustále potřebuje být s paničkou kdekoliv a hlavně kdykoliv :))  Venku nás kolikrát pobaví tím, jaký je to strašpytel! Doma dělá za sklem hlídačku a venku stáhne ten její ocásek a utíká se schovat k páníčkům. Neuvěřitelně začala žárlit na Borynku a u všeho musí být první...a u ničeho nesmí chybět...:)) My jsme moc vděční, že je Borča k Agnes tak tolerantní, až kolikrát tomu ani nemůžeme věřit. Přeci jenom byla vždy jako dobrmanka dominantní a nerada respektovala jiné feny. To, že měla Agnes od štěňátka doma, jí přimělo k tomu, vzít ji za svou :) Jelikož se u nás celkem nic důležitého neudálo, přidáváme do FOTOGALERIE pár fotek z běžného Agnesčinýho života.

22.10.07 - Přidáváme Agnesky fotky z 1.roku života. Jsou k nahlédnutí ve FOTOGALERII 1. ROK a to ze cvičáku, běžného života a samozřejmě z oficiálního srazu Pankráckého vršíčku v Mníšku p./ Brdy. Setkání bylo úžasný, procházka dlouhá, ale zábavná, bezvadně jsme si popovídali o našich mazlíčcích a nakonec to vše zakončili večerním grilováním. Výlet se povedl a máme radost, že se těm našim sourozencům daří dobře!!! Chtěli bychom poděkovat Dádě a Danovi, že nám všem umožnili se sejít a podívat se, jak ti všechna štěňátka vyrostla do krásy!!!

18.10.07 - Nejprve bychom chtěli popřát Agnesce všechno jen to nejlepší, hodně zdravíčka, ke svému prvnímu roku života! Fotky Agnes dodáme tento víkend, neboť jedeme na oficiální sraz Pankráckého vršíčku do Mníšku p./ Brdy, za svými sourozenci, kde to pěkně oslavíme :-)) Dnes po velmi dlouhé době aktualizujeme AGNESOVINY. Panička to poprvé zvládla bez páníčka:-)) Některým se to může po kliknutí zobrazovat rozházeně, je to tím, že Seznam.cz změnil velikost písma :-(

23.9.07 - Doplnili jsme fotky ze cvičáku, které je možné si prohlédnout ve FOTOGALERII, VÝCVIK 3. Na cvičáku nejdříve probíhá procvičování poslušnosti v kruhu a pak se vrháme na aporty. Byla to zábava, velký Agnesčin kamarád, výmar jménem Hubert, byl moc šikovný, měl akorát týden před zkouškami, tak se musel snažit odvádět co nejlepší práci! Agneska se mu móóóc líbila! Také jsou na společných fotkách spolu, jak dovádějí...:-)Dorazil i zrzounek Fido (delší dobu měl výcvikovou pauzičku, tak s ním panička vedla menší boj....:-)) Agnesku opět nejvíce bavila při aportování křepelka, která teda už pěkně zapáchala! Počasí bylo úžasný a cvičák se vydařil.

11.9.07 - Tak, sice trošku opožděně, ale přece jen, jsme dodali slíbené fotky z výstavy Interdog Bohemia, Mladá Boleslav. Zároveň je možné se podívat na Výstavní posudek a získaný Diplom. Vše najdete v odkazu VÝSTAVY. Jinak se u nás nic důležitého neudálo, ale minulý týden v sobotu jsme byli opět na cvičáku u Lucky a moc se nám líbilo, jak Agneska jako jedinááá aportovala  křepelku. Bohužel, páníčci zapomněli foťák, jak se to u nich velmi často stává. Tuto sobotu musíme na cvičáku určitě fotit, protože má probíhat s velmi širokou nabídkou aportů!!!

2.9.07 - Včera tj., v sobotu 1.září, jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Ve třídě mladých Agneska získala Výstavní posudek : 10ti měsíční fena velmi ušlechtilá, výborná hlava, chrup úplný nůžkový, správná horní i dolní linie, velmi dobré postavení a zauhlení končetin, prostorný dynamický pohyb - VÝBORNÁ 2    rozhodčí : Josef Němec Páníčci jsou moc nadšení :-))! Fotky a posudkový list s diplomem dodáme během následujícího týdne.

10.8.07 - To léto nám nějak nepovolovalo dodat dřív aktualizaci :-) :-) Každý slunný den, nás lákal dělat všechno ostatní, než vysedávat u počítače. Tak že, dnes dodáváme ještě zpětně fotečky, které byly nafoceny před naším odjezdem na dovolenou v Mníšku p./ Brdy, kam jsme jeli navštívit Pankrácký vršíček. Na společné vycházce k místnímu rybníku nás doprovázeli: Becky, Atima a sestřička Abbynka, která dorazila jako velká výherkyně se pochlubit s výstavními úspěchy! Další fotky dodáváme po návratu z naší dovolené. Narychlo jsme na zahradě Agnesku potrénovali s kozlíkem a kupodivu po delší odmlce se k němu měla a aportovala ho :-). Mezi tím, co si páníci užívali dovolené, Agneska se naučila velmi divné návyky. Zjistili jsme, že existuje ještě měkčí výchova, než je ta naše!!! Naše sestřičky hlásí začátek hárání - my stále ještě nic. Všechny fotky je možné shlédnout ve fotogalerii. Největší novinou u nás je, že jsme Agnesku přihlásili v září do Mladé Boleslavi na Mezinárodní výstavu psů. Jinak v nejbližší době se snad také dostaneme k aktualizaci Agnesovin. Chceme poděkovat za přišlé příspěvky, které rádi zveřejníme. Ještě stále je čas, posílejte nějaké pěkné fotky vašich mazlíků, zajímavosti, vtipy atd.

21.6.07 - Konečně se dostáváme k tomu, dodat fotky z výstavy - hurá! V sekci výstavy si můžete prohlídnout získaný diplom, posudek a fotky. (Ještě musíme doladit zobrazení diplomu, nechce se po kliknutí zobrazovat.)

16.6.07 - S velkou radostí oznamujeme, že Agneska získala na 13. Oblastní výstavě psů loveckých plemen, ve třídě dorostu ohodnocení  - VELMI NADĚJNÁ. Moc bychom chtěli poděkovat Dádě, že Agnesku velmi pěkně vystavila a Danovi, za jeho podporu, byla to naše ,, premiéra,,!. Jelikož jsme po výstavě jeli ještě s Pankráckým vršíčkem do Mníšku a vrátili se, až ve 22 hodin, celkovou aktualizaci fotek z výstavy a posudek dodáme zítra v podvečer!

10.6.07 - Tuto sobotu ze cvičáku nic nebylo, neboť jsme skončili na veterině. Před začátkem výcviku si Agnes hrála s Ridgebackem, ten do ní narazil a Agnes špatně dopadla na nohu. Přes veškerý úsilí se nám nepodařilo nohu rozchodit a my museli odjet na veterinu. Naštěstí žádná zlomenina to nebyla, což si panička oddychla. Dostala injekci proti bolestem a otokům. Prostě na ty nožky máme smůlu! Ještě odpoledne se  noha zklidnila a my mohli odjet na plánovaný výlet za Pankráckým vršíčkem do Mníšku pod Brdy. Výlet se moc podařil. Agnes se opět po delší pauze viděla se svojí maminou Becky a tetou Atimou. Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii Výlet 2. Jinak příští sobotu už máme Oblastní výstavu v Kunraticích, tak se moc těšíme na zážitky! První výstavu bude Agnesku vystavovat  Dáda. Tak Vám holky budeme držet palce!

27.5.07 - Hurááá! Doplňujeme  fotky Agnes 7. měsíc! Agneska roste jako z vody! Je to pěkný lumpík a venku by nejradši snědla všechno, co jí pod čumák přijde! Stále více při procházkách s Borynkou se snaží vyprovokovat nějakou lumpárnu :-) Ale ve skutečnosti je to neuvěřitelný mazel! Jediná novinka, která u nás je, že jsme Agnesku přihlásili na Oblastní výstavu psů v Kunraticích, která se koná 16.6.2007.Tak nám držte palce! Jinak jsou zaktualizované Agnesoviny, tak doufáme, že si dobře počtete!

24.4.07 - Doplnili jsme nějaké fotky Agnes 24. týdnů, letí to tak neuvěřitelně, že 18.4.2007 Agneska oslavila 6. měsíců! Byli jsme s holkami na procházce a musím říci, že si pěkně zadováděla. Jelikož, Agneska pochopila, že aportování začíná být její povinnost a ne hraní, začala srnčí nožku ignorovat! Jakmile se jí ukáže (Anička - kozí nožička), okamžitě se svěšeným ocáskem utíká do pelíšku a dělá, že nic nevidí. Je to legrace jí pozorovat!Tak jí dáme menší prázdniny a pak zkusíme, jaká bude Agnesky reakce! Zatím jí aportujeme klacek, který kupodivu nosí s radostí .Doplnila jsem opět nějaké odkazy.

15.4.07 - Nové počteníčko v AGNESOVINÁCH. Pokud budete mít chuť poslat nám nějaké příspěvky do novin, rádi je zveřejníme.

9.4.07 - Konečně se Agnesovci dostali k aktualizaci! Ve fotogalerii, jsme doplnili nové fotky 2. výcviku, kde si Agnes také vyzkoušela drezúru se svým páníčkem. Aportovala srnčí nohu, činku a králíka. Počasí nám přálo i na návštěvu Pankráckého vršíčku, kde Dáda zkoušela postoj s Agneskou. Nakonec jí Becky s Atimou ukázaly, jak to má vypadat. Ale jinak to všechny 3 holky zvládly na 1*! Kromě naší Borči, má Agneska v oblibě chodit provokovat naší činčilu Agátu a pak to vypadá tak, jak je to zachycené na fotkách! Doplněny jsou i nějaké fotky z 5. měsíce, kde na vycházce potkala svého souseda Jimiho. O velikonocích Agneska vyzkoušela první cachtání ve vodě. Dlouho jsme jí přemlouvali,vůbec se jí nechtělo, ale nakonec pochopila, že to od nás, až tak hloupý nápad není a moc se jí to zalíbilo!Jarního svodu se nezúčastníme, počkáme, abychom něco zbytečně neuspěchali! Jinak Agneska má už všechny zoubky nový a doufáme, že jich je 42! V co nejkratší době zaktualizujeme AGNESOVINY.Děkujeme všem, kdo si nás přidali do svých odkazů! My stále odkazy průběžně doplňujeme a kdo by u nás chtěl být a ještě není, napište, rádi si Vás přidáme!

24.3.07 - Dnes jsme se  poprvé zúčastnili výcviku pro lovecká plemena! Byla pěkná zima, ale to nic neměnilo na tom, že tato akce nás velice ohromila.  Když cvičitelka začala vytahovat z batohu nohy od srnčí, pak od divokých prasat a nakonec mrtvou kachnu.... mile nás překvapila. Tím, s  jakým pochopením a trpělivostí přistupovala k výcviku, nás přesvědčilo, že jsme vybrali opravdu dobře! Agnes byla super. Práce jí bavila, snažila se vyhledat ztracenou. Přiznáváme, že jsme jí při ztracené trochu pomáhali, ale vždy ji našla za velkého aplausu!!! Se cvičitelkou  jsme strávili asi tři hodiny na louce u rybníka. Cvičilo se ve volné přírodě. Fotky jsou k nahlédnutí ve fotogalerii. Od cvičitelky dostala mnoho pochval!!! Po skončení Agneska odpadla a chrupkala. :-) Myslíme, že nás a psa výcvik natolik obohatil, že se nebudeme moci dočkat další soboty. Doufáme, že počasí bude milejší!!!

Dále bychom se rádi přihlásili na jarní svod, který se koná na Praze 6,  14.4.2007. Pokud nám už nevezmou přihlášku, tak pak 29.4.2007 v Mělníce na 100%!

20.3.07 - SPUŠTĚNÍ AGNESOVIN. POSÍLEJTE NĚJAKÉ PŘÍSPĚVKY RÁDI JE ZVEŘEJNÍME!!!

19.3.07 -  Dodatečně přejeme Agnes ke včerejšímu dni vše nejlepší k 5 měsícům a zároveň podle psího kalendáře vše nej k svátku. V sobotu jdeme poprvé Agnesku seznámit s cvičákem. Dlouho jsme nemohli vybrat ten správný, ale nakonec je vybráno! Dneska nám Agnesku už také naočkovali na Boreliozu, zároveň jsme ji zvážili a změřili v kohoutku, má 23 kg, 57cm.
Je neuvěřitelný, jak Agy miluje vodu, ale ze všeho nejvíc ve sprcháči, který máme vybudovaný v prádelně, kde se holkám sprchují nožky! Chytá tekoucí vodu ze sprchy a zároveň pije vodu z psí misky a Borču po umytí celou olíže - osuší :-) Chudinka, neví co dřív, nějak to všechno nestíhá!Je kouzelný je pozorovat! Taky vedeme s Agneskou boj, když jí necháme spát v posteli, vydrží čůrání až do rána, to jsme samozřejmě rádi, že se můžeme vyspat,ale jak není v posteli a má volnou promenádu po pokoji, několikrát za noc nám přistane její tlapička v obličeji, no a pokud ještě ke všemu páníčci nezavřou do pokoje dveře, ráno uklízí při nejlepším loužičky!

14.3.07 - Přidané nové fotky z návštěvy Pankráckého vršíčku u nás.

9.3.07 - Přidaná pravá lišta, ve které budou týdně aktualizovány některé příspěvky pro pobavení návštěvníků našich stránek. Připravujeme "AGNESOVINY", což budou noviny do kterých boudou moci zasílat příspěvky všichni kdo chtějí.

7.3.07 - Přidán rodokmen a doplněny odkazy.

3.3.07 - Doplněná úvodní stránka a spuštění webu.

2.3.07 - Vloženy stránky naší Agnes na internet.